Середа, 27.05.2020, 08:33
Вітаю Вас Гість | RSS

Котелевський районний методичний кабінет

Меню сайту
Контакти
телефон: (05350)2-13-01
e-mail: kotmetod@ukr.net
Форма входу

Банери
Головна » 2013 » Грудень » 13 » Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
17:40
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада по 10 грудня 2013 року у загальноосвітніх навчальних закладах Котелевського району відбулась щорічна акція «16 днів проти насильства!».

У рамках акції у закладах освіти проведено батьківську конференцію «Відповідальне батьківство» з висвітленням питання «Насильство в сімї», батьківський лекторій «Щаслива родина – щаслива дитина».

Виготовлено інформаційні буклети: «Жорстоке поводження з дітьми», «Види насильства над дітьми», «Рекомендації для розробки індивідуального плану безпеки», «Створення сприятливої сімейної атмосфери (пам’ятка для батьків)».

Працівниками психологічної служби проведено заняття з елементами тренінгу для вчителів «Попередження жорстокості й насильства в учнівському колективі», з учнями 8-11 класів «Профілактика економічної експлуатації дітей», з учнями 5-7 класів «Насильство. Як себе захистити?», «Захисти себе від насильства», «Налагодження рівноправних стосунків» з учнями 6-8 класів. З метою виявлення проявів жорстокого поводження чи насильства над дітьми проведено анкетування учнів 5-11 класів «Моє життя у сім’ї та школі», заняття з учнями 2-х класів «Я – хлопчик, я – дівчинка, ми – рівні».

З учнями 9-11 класів організовано просвітницьку гру «Мій світ без рабства».

У Котелевській ЗОШ №4 пройшла акція «Стоп насильству» та засідання шкільного парламенту «Молодь проти насильства»;

У всіх ЗНЗ відбулись тематичні класні години: «Насильство поруч та як його уникнути» для учнів 1-4 класів, «Протидія насильству», «В сучаснім суспільстві себе не втрачай, і гідну ти відсіч насильству дай» для учнів 5-11 класів, «Насильству вмій протистояти – для цього треба права знати» з учнями 1-11 класів. Відбулись інформаційні години: «Методи захисту від насильства», «Подолання насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми». Виховні години: «Толерантне ставлення до інших», «Жорстокість в дитячому середовищі».

Організовано відеолекторії для учнів 5-11 класів на тему: «Насильство в сімї», «Правда про торгівлю людьми», здійснено перегляд соціальних реклам «Стоп насильству!», «Позитивний приклад батьків», «Проти насильства у сім’ї».

У рамках акції з учнями проведено групові бесіди: «Кожна дитина має захист від фізичного та психологічного насильства», «Дитина не повинна стати жертвою насильства», «Психологічні конфлікти та способи їх подолання»,  «Мій вибір – життя без насильства», творче обговорення «Дім, де зігріваються серця», «Поважай свої права! Поважай права інших!» з учнями, які перебувають на внутрішкільному обліку.

В шкільних бібліотеках організовано виставки-огляди літератури з питань запобігання насильству «Людство проти насильства», відбувся конкурс малюнків та стінгазет «Світ без насильства», «Закон проти насильства», «Діти проти насилля».

Організовано «круглий стіл» на тему: «Запобігання проявам расизму та дискримінації в українському суспільстві» з учнями 8-11 класів.

Крім того, у загальноосвітніх навчальних закладах поновлено інформаційні соціально-правові куточки інформацією запобігання та протидії насильству.

Систематично практичними психологами, соціальними педагогами проводиться консультативна робота у наданні допомоги при виході із стресових ситуацій.

          До Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» долучились і дошкільні навчальні заклади. Так, вихователями проведено лекції для батьків: «Навчити батьків спілкуванню без насильства», «Право на щастя має кожна дитина», «Щаслива родина - щаслива дитина».

 

           Проведено анкетування серед батьків на тему: «Чи гарні ви батьки», тренінги: «Виховувати взаємоповагу в системі «Мати-Батько-Дитина», «Ефективне спілкування з дітьми», «Батьківське щастя: виховання без насильства».

 

            Крім лекцій вихователі надавали батькам консультації  з питань: «Що в наших діях може викликати агресивні почуття і дії наших дітей», «Як виховувати в дітей співчуття до ближнього».

            Відбулись заняття з старшою групою «Цінність та неповторність людського життя», «Тато, мама, я – родина моя», дидактична гра «Добре чи погано», «Посварились два півники».

             Організовано виставку дитячих малюнків на теми: «Що таке щастя в дитячому розумінні?», «Щастя родини очима дитини». 

 

             Здійснено бесіди з дітьми: «Батьки та діти» (старша група), «Злість»(середня та ясельна група). 

Категорія: Методичні об`єднання | Переглядів: 1219 | Додав: Sprinter | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Новини Педпреси
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0